Arda Turan’ın başı ev sahibiyle dertte: Hasar vermekle suçlanıyor

İspanya basınında Arda Turan’ın eski ev sahibi tarafından Barselona İl Mahkemesi’nde açılan davanın halen devam ettiği ve eski futbolcunun yaşadığı 3 yıllık dönem sonunda Barselona’daki eve 230 bin euroluk hasar vermekle suçlandığı yer aldı.

Barselona kentinin elit bir mahallesinde yer alan ve 18 milyon euroluk değere sahip olduğu belirtilen evin sahibi, El Periodico gazetesine verdiği demeçte, mahkemeye sunulan bilirkişi raporuna değinerek Arda Turan’ın, evde kapılardan bahçeye, ışık ve elektronik sisteminden havuz ve hatta tavana kadar hasarlı bir şekilde evi terk ettiğini iddia etti.

EN PAHALI HASAR 84 BİN 30 EURO DEĞERİNDE

Evde en pahalı hasarın 84 bin 30 euro ile mobilyalara, ışık sistemine ve temizliğe ait olduğu, mutfakta da 64 bin 258 euroluk hasarın bulunduğu ileri sürüldü.

‘ARDA VE BERABERİNDEKİLER GOL OLDUĞUNDA TELEVİZYON KUMANDASINI HAVUZA ATIYORDU’

Arda Turan’ın evi kiralarken, “Müslüman olmayan önceki kiracılardan dolayı evi tamamen dezenfekte ettirdiğini ve evi çok iyi temizlettiğini” anlatan villanın sahibi, “Arda ve beraberindekiler futbol izlerken gol atıldığında televizyonun kumandasını havuza atıyorlardı. Bin euro değerinde bir kumanda. Yanlış hatırlamıyorsam 10 veya 15 kez atmışlardır. Evde doğal bir yıpranma olmadığı açık. Hatta mobilyalarda bile sigara yanığı bırakmışlar. Bu tip evde herhangi bir şeyi tamir ettirmenin veya değiştirmenin ucuz olmadığını siz de bilirsiniz” ifadeleri yer aldı.

Barselona İl Mahkemesi’ndeki davanın, Arda Turan’ın adresine ulaşma zorluğundan dolayı yavaş ilerlediği kaydedildi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir